Havas İlmi Sırlarının İçeriği


Havas İlmi gizli ilimler içerisinde en bereketli olan ilim ve çalışmalardır. Sıkıntılardan kurtulmak için farklı yola başvuranların çoğu konuda bilgisiz olduğunu görmekteyim. Sorunlara çözüm yolu için okuyup araştırma yapmadan önünde gelen medyum ile irtibata geçerek muska veya büyü yaptırmak bilinçsiz bir davranıştır. Yıllarını bu işe veren ben, medyum Yahya her zaman öğrenilen ve öğrenilesi gereken bir şeylerin olduğu düşüncesindeyim. Havas ilmi sorunları ortadan kaldıran en etkili gizli ilimler teknikleridir. Merak edilen, kafaları karıştıran ve anlaşılması zor olan konularda sorulan sorulara genel olarak baktığımda havas konusunun bilinmediğini görmekteyim. Sahte medyumların da bilmeden bu ilmi kullanıyor gibi davranmasının önüne geçmede en önemli etken sizlerin bilinçlendirilmenizdir.

Havas İlmi Sırlarının İçeriği

Havas ilmi Sırlarının İçeriği
Havas ilmi Sırlarının İçeriği

Medyum mesleğinin medyumlar arasından biri olarak hayır duası almak için de yapıldığına inandığım için, bu yazımda sizlerdeki bu eksikliği gidermek için havas ilmi ile ilgili bilgi verme gereği duydum. Çok ağır ve anlaşılması oldukça zor bir konu olduğu için, tanımları bazen örneklerle, bazen de günlük yaşamda karşılaşılan durumlarla vermeye çalışacağım.

Havas ilmi; insan anatomisi, fizik, astronomi(burç bilimi), kimya, matematik gibi maddi ilimlerin ve ebced gibi manevi ilimlerin birleşmesiyle oluşur. Öncelikle havas tanımına gelecek olursak; Allah’ın yarattıklarıyla maddi ve manevi boyutta okunan dualar ile sorunlara çözüm bulmaya yardımcı olan ilimdir. Havas Kur-an’daki sır denilen ilimle birlikte sorunlara çözüm bulmaya yarar. Hastalıklara da bu ilim sayesinde çare bulunabilir. Bu ilim Kur-an’daki görünmeyen gizli kısımda ruhanilerle ilgili olan kısımda yer alır. Havas kavramı, dua ve tılsım kullanılan kavramlardır. Havas için iyi niyet ve kötü durumlarla mücadele etmek, dua etmek önemlidir.

Havas ilmi caiz midir ? diyecek olursanız yapılan işle alakalı cevabı verilebilir. Eğer iyi niyetli ise caizdir. Yapılacak işlemler ve havas çalışmalarıyla sıkıntıya düşen kişi rahata kavuşacaksa caizdir. Havas ilmi açısından, gerçekleştirmek için belli kuralları yerine getirmek ve bu kurallara uymak önemlidir. Bunlardan bazıları; istihare, net kararlar vermek için kesin olma, temiz olmak, acele etmeyerek sabırlı olmak, ayetleri kötü niyetle kötü işlerde kullanmamak, sorgusuz ve şartsız teslimiyet, sır saklayabilmek, Osmanlıca ve Arapçayı çok iyi okuyup yazabilmek, amelleri kıbleye yönelerek yapmak, haram yememek, gıybet etmemek, hiçbir canlıya eziyet etmemek ve kimseye veya hiçbir şeye kötü gözle bakmamak ve en önemlisi insanın omuzlarına yük yükleyen yani çok sorumluluk isteyen bu zor ilmi başarabilecek ruhaniyete sahip olmaktır.

Havas Nasıl Öğrenilir

Havas ilmi nasıl öğrenilir? Gizli ilimler içerisinde en bereketli ve yaygın olanı olarak dikkat çeken havas ilmini öğrenmenin çok zor olduğunu belirtmem gerekiyor. Medyum Yahya hocanıza gelen elektronik postalarda da havas ilmi nasıl öğrenilir bana da öğretin hocam diyenlerin sayısı yüzlercesine ulaşmıştır. Fakat Havas zor bir ilim olduğu için bu ilimde uzman kişi bulmak zordur. Medyumların havas konusunda uzmanlığına inanıp iletişime geçmek için karar vermek de zordur.

Havas ilmi sırlarının içeriği oldukça önemlidir. Çünkü havas öğrenmek isteyen bir kişinin bu tür sırların içeriğini tam olarak bilmesi gerekmektedir. Bu ilimde uzun zaman eğitim almak gerekmektedir ve öğrenilmesi de zordur. Bu ilim için bir tedavi yöntemi de denebilir. Bu ilmin eğitimini almaya başlayanlar hemen bir şeyler yapabileceklerine inanırlar. Fakat; sonra görülür ki havas kısa zamanda yapılabilecek kadar basit biri iş değildir.

Medyum Yahya olarak ben size bu önemli ilmi elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Bu aktardığım bilgilerden yararlanmanız sorunlarınızdan kurtulmanız için vesile olacaktır.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir