Medyum Çeşitleri


Medyum çeşitleri arasında ruhsatlı ve gerçek medyumlar çeşitli bilgileri, ilmi ve yeteneklerini kullanarak doğaüstü olaylara imza atan ve insanların iradelerini etkileyen birçok çalışma ve uygulamaya imza atan kişilerdir. Medyumlar hep toplum içinde itibar görmüştür. Medyum olan kişinin oldukça dikkatli, ahlaklı ve erdemli olması gerekir. Çevresindeki kişilere örnek davranışlar sergilemesi gerekir. Yaptığı meslek bunu gerektirir.

Medyumluk sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Sonradan oluşabilecek bir mevzu da değildir. Medyumluk vasfı insanlara doğuştan Allah tarafından verilen bir güçtür. Gerçek medyumlar bu güçlerini ve yeteneklerini insanların yararına ve iyiliğine olacak konularda ve mevzularda kullanmaktadır. Ancak sektörde birçok sahte medyum da türemiştir. Bunlar ise insanların duygularına hiçe sayıp, bilip bilmeden birçok yanlış uygulama yapmaktadırlar. Bunlar şeytan ile işbirliği içinde olup insanlara faydası olmasından çok zararı olan kişilerdir. Medyum çeşitleri arasında olan bu kişilere itibar etmeyerek uzak durmalısınız.

Medyum Çeşitleri

Medyum Çeşitleri
Medyum Çeşitleri

Medyum ve medyum çeşitleri ruhlar alemi ile iletişime geçen ve zaman mekan gibi olguları hiçe sayan insanların iradelerine hükmedebilen çalışmalara ve uygulamalara imza atan kişilere söylenmektedir. İlmini ve yeteneklerini insanların yararına kullanan medyumlar gerçek medyumlardır.

Medyum çeşitleri konusundan da bahsetmemiz gerekirse; fiziksel medyumluk hiçbir şekilde ruhlar alemi ile iletişimi olmayan, çeşitli şifreler ve dualar aracılığı ile işlemleri yapan medyumları kapsamaktadır. Medyum çeşitleri arasında olan zihinsel medyumluk ise ruhlar ve ruhani varlıklar ile iletişime geçerek işlem ve uygulamalara imza atan medyumları kapsamaktadır.

Nasıl Medyumlar Çeşitleri Vardır

Bunların dışında farklı medyum hoca çeşitleri de mevcuttur. Sezgisel medyumluk bunlardan biridir. Bu özellikte bulunan medyum idrak ettiği işleri kendi iradesi ile yaptığını bilmesidir. Medyum çeşitleri içinde olan mekanik medyumluk ise medyumun yaptığı işleri, işlemleri ve etkili büyüleri kendi idrak ve iradesi ile yapmıyor gibi görünmesidir. Otomatik medyumluk da medyum çeşitleri arasındadır. Bu tarz medyumun yaptığı işlerde ve büyülerde yaptığı tüm uygulamalarda idrakı vardır, ancak iradesi görünmez.

Medyumlar çeşitli vasıfları ve özellikleri sayesinde bilgi aktarımı ve işlemlerini yapmaktadır. Medyum çeşitlerine göre bazıları kulağına gelen emirler ile yaparken bazıları altıncı hisleri ile hareket etmektedir. Medyumların çeşitleri ve özellikleri içinde bulundukları ilme ve yeteneklere göre değişkenlik göstermektedir.

Eğer büyü konusunda gerçekten iyi ve olumlu sonuçlar almak istiyorsanız bunun için gerçek medyumluk ile uğraşan kişilerden yardım almalısınız. Ne yazık ki; günümüzde bu meslekte kendini medyum ilan etmiş birçok sahte insan bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek ve tedbirli olarak doğru medyuma ulaşabilirsiniz. Aslında gerçek medyumlara ulaşmak sanıldığı kadar zor değildir. Gerçek olan medyum adını olumlu anlamda duyurmuş olacaktır. Bu yüzden bulmanız zor olmaz. Aynı zamanda gerçek ve alanında uzmanlaşmış medyumların resmi ruhsatları bulunmak zorundadır. İşlerini yasal çerçeve içinde yürüten ve Türkiye’nin ilk resmi ruhsatlı medyumları arasında yer alan Medyum Yahya AVUNÇ hoca efendi bu konuda oldukça güvenilirdir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir