Voodoo Büyüsü Nedir?

Voodoo büyüsü hastalıkları iyileştirme amacıyla da çok eski kültürlerde uygulanmaktaydı. Hayvan kemiklerinden yapılan oyuncak bebek, yapılacak ayinin ana


Voodoo büyüsü çok eski bir pagan geleneğinden gelen bir ritüeldir. Ruhlara ağaçlara ve çeşitli elementleri tapınılan bir inançtan gelir. Voodoo büyüsünün yaygın olduğu coğrafyalarda hakim olan İnanç ağaçların elementlerin somut yüksek manevi güçleri olduğuna yöneliktir. Voodoo büyüsü de böyle bir dinden gelmektedir. Büyücüleri bu büyünün farklı amaçlar için kullanılabileceğini ifade ediyorlar, bütün iş, enerjiyi istenilen tarafa yönlendirmeyi başarmakta yatar. Ritüel öncesinde iyice konsantre olmak gerekli malzemeleri hazırlamak, zihinsel olarak hazır olmak güçlü bir enerji kaynağını harekete geçirmek için yeterlidir.

Voodoo Büyüsü Ne İçin Yapılır ?

Voodoo büyüsü hastalıkları iyileştirme amacıyla da çok eski kültürlerde uygulanmaktaydı. Hayvan kemiklerinden yapılan oyuncak bebek, yapılacak ayinin ana malzemesiydi. Tılsımlı sözler söylenerek bu kemikten yapılmış oyuncak bebek toprağa gömülüp üstü kapatılınca etkisi ile,  hastanın iyileşeceğine inanılırdı. Bu uygulamanın bencil istekler için de sık kullanıldığını görmekteyiz. Birisine zarar vermek için kara büyü olarak bu ritüel yüzyıllarca kullanılmaya devam etti.

Büyünün temel malzemelerinden biri olan oyuncak bez bebek üzerine tılsımlar okunmakta ve bu bebeğin vücuduna iğneler batırılarak hedef alınan kişiye zarar vermek onu hastalandırmak amaçlanıyordu. Günümüzde de temel malzemesi olarak bez bebek, vazgeçilmez figür olarak kullanılmakta ve bu agresif figür kara büyünün gerçekleşmesi için bir araç olarak kullanılmaktadır. Bezden yapılmış bebek mum iğne elbise düğmeleri Voodoo büyüsünün en temel araçlarıdır. Bu araçların dışında asıl etkiyi yaratan şeyin okunan tılsımlar olduğu ifade edilmektedir. Bu büyünün tek bir amacı yoktur, kara büyü aracı olarak da kullanılabilir, ak büyü aracı olarak da kullanılabilir.

Tehlikeli midir ?

Ritüelde kullanılan malzemeler, sadece bez bebek, iğne düğme ve mum ile sınırlı değildir. Ateş, hayvan kemikleri kan da kullanılmaktadır. Bu malzemeler, işin içine şeytani varlıkları çeker, cinlerin en sevdiği ritüeller kullanılır. Burada rahmani varlıkları kast etmiyoruz. Tamamen şeytani varlıklar ayinde başrol oynar. Bu noktada etkili olur mu sorusu da akla gelebilir, evet becerikli bir büyücü tarafından yapılırsa etkili olur.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir